W summie warto – konkurs na święto św. Tomasza z Akwinu

Jak co roku, kiedy styczeń powoli zbliża się ku końcowi, robimy wielkie porządki w magazynie, przygotowując miejsca na nowe produkty. Z tej okazji do 2 lutego ponad 600 tytułów dostaniecie 23, 34 i aż 44% taniej. Dodatkowo 28 stycznia, w święto św. Tomasza z Akwinu, odbędzie się intrygujący konkurs z nagrodami. Serdecznie zapraszamy, bo… w summie warto!

Tomasz to patron dominikanów, księgarni, teologów i studentów oraz… opiekun podczas sztormów. Do grona świętych został zaliczony 18 lipca 1323 roku przez papieża Jana XXII – w sklepie Liturgia.pl czeka na Was 23% rabatu na publikacje dominikańskich wydawnictw i nie tylko.

O Bogu, o świecie widzialnym, o człowieku, o szczęściu, uczuciach, prawie, wierze, miłości… O czym jeszcze pisze Tomasz w 34 tomach Sumy teologicznej? W naszym sklepie czeka na Was zniżka 34% na wybrane produkty – ciekawe, czy przypadłyby Tomaszowi do gustu?

Przyglądamy się biografii św. Tomasza z Akwinu, podążając myślą wstecz. Nim powstała Suma teologiczna, Tomasz wstąpił do Zakonu Braci Kaznodziejów i został skierowany przez władze zakonne na dalsze studia. Ta decyzja wywołała taki opór w jego rodzinie, że w drodze do Paryża, został porwany przez jej reprezentantów, którym nie przypadł do gustu pomysł życia w zakonie żebraczym. Poszukując dominikańskich historii: zobaczcie co się kryje na liście tytułów, których cenę obniżyliśmy aż o 44%.

Konkurs z nagrodami

Wybierz atrybut dla św. Tomasza z Akwinu i wygraj! W ikonografii św. Tomasza oglądamy zazwyczaj w habicie dominikańskim, czarnej kapie i białym szkaplerzu. Towarzyszą mu rozmaite atrybuty: anioł, gołąb, kielich z Hostią, księga, laska, różaniec, model kościoła, monstrancja, pióro pisarskie, słońce na piersiach. Napisz krótko w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku, który atrybut uważasz za najbardziej trafny dla Tomasza i uzasadnij dlaczego. Jeśli chcesz, wymyśl swój własny atrybut, nie musisz korzystać w powyżej listy, ale możesz. Panuje pełna dowolność formy wyrazu: luźna narracja, wiersz, obrazek, żart – wszystkie chwyty dozwolone.

Spośród zgłoszeń wybierzemy trzy, które nagrodzimy najnowszym wydaniem Katolickiego Komentarza do Pisma Świętego do Dziejów Apostolskich oraz… niespodzianką! Na Wasze wiadomości czekamy do 2 lutego włącznie, a zwycięzców ogłosimy 4 lutego.

Zobacz także