Szczecin: Rusza kolejny rok Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego

Jesienią w Szczecinie ruszy kolejna edycja Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego (SLAM) – inicjatywy powstałej w Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża. Od ponad dekady SLAM gromadzi ludzi, którym bliska jest liturgia, którzy służą w Kościele jako muzycy (albo bardzo chcieliby zacząć).

Szkoła, do której chce się wracać nawet w weekendy. Wiedza, która zmienia spojrzenie na Kościół i Mszę świętą. Relacje, które trwają nawet po zakończonych zjazdach. I ciągła chęć – by przećwiczyć, by się nauczyć, by doczytać. Bo wszystko to na większą chwałę Boga. Zaglądają tam ci już formujący się w różnych wspólnotach, jak i ci, którzy szukają swojego miejsca. Narzędzi do przeżycia formacji na różnych płaszczyznach SLAM oferuje sporo: od warsztatów z muzykami, nauki pieśni, poprzez wykłady z historii i teologii liturgii, aż do zupełnie braterskich spotkań przy stole, wszystko przeplecione modlitwą, wieńczone Mszą św. To jedna z wyjątkowości SLAM-u: to nie „szkoła” w sensie nauki tylko technicznych rzeczy, ale ogromne doświadczenie zakochiwania się w liturgii, dobrego ustawiania w sercu swojej muzycznej posługi i przez to wszystko – odkrywania Pana Boga.

Pomysł działa, bo już od ponad dekady, rok w rok pojawiają się kolejni uczniowie – a ci, którzy już jedną edycję SLAM-u przeżyli, chcą spotykać się nadal. Dzięki temu, równolegle do SLAM-u, funkcjonuje wspólnota Absolwentów, którzy regularnie spotykają się na śpiew i modlitwę.

– Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego to świetna okazja do poszerzenia swoich kompetencji, pogłębienia wiedzy, umocnienia (lub odnowienia) w sobie gorliwości w służbie Panu Bogu i braciom własnymi talentami. To też piękna przestrzeń wymiany myśli, doświadczeń i inspiracji. Warto dać sobie szansę, by w taki sposób spędzić najbliższy rok pracy: bo po doświadczeniu SLAM-u, każdy krok, każda nuta i dźwięk, mogą być naprawdę skokiem w głąb Bożego Ducha – mówi ks. Wojciech Koladyński, jeden z wykładowców.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.centrumformacji.eu.

Zobacz także

Michał Wsiołkowski

Michał Wsiołkowski na Liturgia.pl

Studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył teologię na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II i Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej. Zaangażowany w Ośrodek od początku (2004). Był autorem i redaktorem portalu www.pascha.org.pl oraz późniejszego serwisu www.liturgia.dominikanie.pl i www.liturgia.pl. Mąż i ojciec, czynny ministrant, animator Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej (od 2002, obecnie w gałęzi rodzinnej). Miłośnik włoskiej kultury, kawy i kuchni. Pasjonat Apple.