Gesty i słowa Mszy Świętej – właśnie ukazała się najnowsza książka Wydawnictwa Bratni Zew

8 grudnia miała miejsce premiera najnowszej książki Wydawnictwa Bratni Zew, „Gesty i słowa Mszy Świętej” Rinaldo Falsiniego. Co znajdziemy w środku?

Jesteś katolikiem. Regularnie chodzisz do kościoła i uczestniczysz we Mszy Świętej. Może nawet jesteś wiele lat we wspólnocie albo należysz do służby liturgicznej ołtarza od dziecka. Ale czy naprawdę wiesz, co dzieje się podczas Eucharystii?  Czy rozumiesz gesty, symbole i słowa wypowiadane w czasie sprawowania liturgii? Widziałeś i słyszałeś je setki razy, ale nie masz pojęcia, co oznaczają? – „Gesty i słowa Mszy Świętej” to książka, która pomoże ci wejść w głębię znaków i symboli ukrytych we Mszy św.

Książka skierowana jest do tych, którzy chcą wejść głębiej  w ducha i rytm celebracji. Ma ona zatem charakter konkretny i praktyczny, a nie tylko intelektualny czy doktrynalny.

Czytelnik jest prowadzony do zaznajomienia się zarówno z aspektami doktrynalnymi i rzeczywistymi wymiarami misterium eucharystycznego, dzięki „odkryciu” słów i gestów. Każdy temat jest umiejscawiany we Mszy św., wyjaśniane jest jego pochodzenie i znaczenie, a na koniec proponowana jest refleksja osobista. W ten sposób od pojedynczych elementów dociera się do „centrum” wiary w misterium eucharystycznym.

Wejdź w rytm celebracji eucharystycznej już od progu świątyni. Bądź świadomy postaw i słów wypowiadanych podczas Mszy Świętej. Nie wykonuj gestów bezmyślnie – zrozum je i cały stań się modlitwą, uczestnicząc w ofierze Chrystusa.

Autor: Rinaldo Falsini; Wydawca: Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”; Format: 11,5 x 18,5 cm; Oprawa: miękka; Tłumaczenie: Andrzej Porębski; Liczba stron: 264; Rok wydania: 2022; ISBN: 978-83-7485-412-2

O autorze

Rinaldo Falsini (1924-2008) – włoski franciszkanin, liturgista i biblista. Profesor w Instytucie Studiów Ekumenicznych w Wenecji. Brał udział w Soborze Watykańskim II i uczestniczył w pracach komisji przygotowujących soborową reformę liturgii. Publikacja jest owocem artykułów pisanych dla włoskiego miesięcznika „Adveniat”, które przez lata wyjaśniały czytelnikom znaki i symbole Mszy Świętej.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także