Propozyja doboru pieśni na XXVII Niedzielę zwykłą roku B
Wejście: Wielki jest Pan (Niepojęta Trójco, s. 152)
W antyfonie na wejście usłyszymy: „Ty bowiem stworzyłeś wszystko: * niebo i ziemię, i cokolwiek istnieje w przestworzach niebios. * Ty jesteś Panem wszechświata.”. Niech ta pieśń rozpoczynająca Liturgię Mszy Świętej będzie wyrazem naszego uwielbienia. "Niech Cię Panie wielbią wszystkie Twoje dzieła...”. (3 zwr.)
Przygotowanie darów: Ojcze, spraw (Niepojęta Trójco, s. 154)
W dzisiejszych czytaniach dużo słyszymy o miłości, módlmy się więc słowami Chrystusa o jedność w miłości, nie tylko dla małżonków, dla całego Kościoła.
Komunia: Panie mój, nie jestem godzien (Niepojęta Trójco, s. 172)
Módlmy się, abyśmy – świadomi swej małości – w Nim odnajdywali początek i pełnię istnienia, aby On rzeczywiście był naszym życiem i szczęściem (por. 4 zwr.).
Uwielbienie: Błogosławimy Cię (Niepojęta Trójco, s. 304)
„Błogosławimy Cię, o Panie, Zbawco nasz…”
Wyjście: Nic nas nie zdoła (Niepojęta Trójco, s. 305)
Święty Paweł w Liście do Hebrajczyków (II czytanie) pisał, że Pan jest tym, dla którego wszystko i przez którego wszystko. Dlatego na zakończenie proponuję pieśń o miłości Boga, dzięki której nic nas nie zdoła od Niego odłączyć.
Monika Różańska
Zobacz także
-
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Pomoce liturgiczne
Każdy ceremoniarz doskonale wie, że przygotowanie celebracji wymaga czasu i zaangażowania. Dlatego dziś udostępniamy Wam... więcej
-
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Propozycje śpiewów na...
W wigilię Zesłania Ducha Świętego gromadzimy się w wieczerniku z Maryją i apostołami, żeby czekać... więcej
-
Triduum.liturgia.pl – tegoroczny portal na Wielki Tydzień
W tym roku zapraszamy Was na naszą stronę poświęconą obchodom Świętego Triduum Paschalnego. Dzięki współpracy... więcej
-
29 lis
Wrocław: Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje na początku Adwentu
Dominikanie we Wrocławiu i Schola OP po raz kolejny organizują… więcej
Tomasz Dekert
Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.