Propozycje doboru śpiewów na VI Niedzielę zwykłą roku A
Treści zawarte w liturgii słowa, a zwłaszcza w dzisiejszej Ewangelii, są drogowskazem dla każdego z nas. Podążanie drogą przykazań prowadzi nas do królestwa Jezusa Chrystusa. Rozpocznijmy zatem dzisiejszą liturgię wołaniem do Pana: Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce!
Procesja wejścia: Twoje słowo jest lampą [Niepojęta Trójco
Treści zawarte w liturgii słowa, a zwłaszcza w dzisiejszej Ewangelii, są drogowskazem dla każdego z nas. Podążanie drogą przykazań prowadzi nas do królestwa Jezusa Chrystusa. Rozpocznijmy zatem dzisiejszą liturgię wołaniem do Pana: Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce!
Przygotowanie darów: Duch Pański napełnił okrąg ziemi [Exsultate Deo
Ten śpiew, zwłaszcza w tekście czwartej zwrotki, wiąże się z treścią drugiego czytania: serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha…
Komunia: Panie, pragnienia ludzkich serc [Exsultate Deo
Śpiew ten nawiązuje do pierwszej z antyfon: Pan głód ich zaspokoił, nie zawiódł ich pragnienia.
lub Tak Bóg umiłował świat [Niepojęta Trójco
Ta pieśń wiąże się bezpośrednio z tekstem drugiej antyfony na komunię.
Uwielbienie: Dziękujemy Ci, Ojcze nasz [Exsultate Deo
Po przyjęciu Eucharystii dziękujmy Bogu Ojcu za Jego dary, które dla nas przygotował i dał nam je poznać. Jemu chwała na wieki!
Zakończenie: Szukajcie wpierw królestwa Bożego [Exsultate Deo
Dzisiejszą liturgię zakończmy śpiewem pieśni, która wzywa każdego z nas do skupienia się na Panu i wymaganiach, jakie stawia dla chcących wejść do Jego królestwa.
lub Niechaj z nami będzie Pan [Exsultate Deo
Chcemy zgłębiać słowa treść… Usłyszeliśmy dziś w Ewangelii słowo niezwykle obfitujące w treść, z którego powinna zrodzić się w nas konkretna refleksja. W odpowiedzi na nie zaśpiewajmy w całości zaproponowaną pieśń.
Piotr Obiedziński
Zobacz także
-
Nowy album muzyczny „Msza Różańcowa” od dziś...
Na październik – miesiąc różańcowy – Dominikański Ośrodek Liturgiczny przygotował nową kompozycję, zatytułowaną „Msza Różańcowa”.... więcej
-
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Pomoce liturgiczne
Każdy ceremoniarz doskonale wie, że przygotowanie celebracji wymaga czasu i zaangażowania. Dlatego dziś udostępniamy Wam... więcej
-
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Propozycje śpiewów na...
W wigilię Zesłania Ducha Świętego gromadzimy się w wieczerniku z Maryją i apostołami, żeby czekać... więcej
-
29 lis
Wrocław: Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje na początku Adwentu
Dominikanie we Wrocławiu i Schola OP po raz kolejny organizują… więcej
Tomasz Dekert
Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.