Propozycje doboru śpiewów na II Niedzielę zwykłą roku C
Wejście: Cała Ziemio wołaj (m.: D. Kusz OP, ze zbiorów DOL)
Ta pieśń nawiązuje do pierwszego czytania (radość ze zbawienia), do psalmu (radość całej ziemi) i Ewangelii (radość z cudów czynionych przez Boga), a poza tym stanowi dobre wprowadzenie do niedzielnej Eucharystii ze względu na treści związane ze Zmartwychwstaniem.
Przygotowanie darów: Różne są dary łaski (m.: P. Bębenek, ze zbiorów DOL)
Ta pieśń nawiązuje bezpośrednio do słów drugiego czytania, a ponadto jej zwrotki (Psalm 23) idealnie pasują do pierwszego czytania (Pan Bóg nas szuka i prowadzi).
Komunia: Mamy Przyjaciela (m.: S. Wesołowski, ze zbiorów DOL)
Po pierwsze jest to opowieść o Bogu, który szuka nas, znajduje i uzdrawia (tak jak w pierwszym czytaniu), po drugie jest to pieśń eucharystyczna, a po trzecie odnosi się do Bożego Narodzenia.
Uwielbienie: Psalm 62 (m.: D. Kusz OP, ze zbiorów DOL)
Ta pieśń wyraża oddanie i ufność Panu Bogu, który może dokonać w naszym życiu wielkich cudów.
lub
Jezu, Śliczny Kwiecie
Dla wielbicieli kolęd.
Wyjście: Wielkie są dzieła (m.: J. Sykulski, ze zbiorów DOL)
Ta pieśń nawiązuje do cudu w Kanie.
lub
Bóg się rodzi
Mimo, że liturgicznie skończył się już okres świętowania Bożego Narodzenia, tradycyjnie można jeszcze śpiewać kolędy (chociaż lepiej, żeby nie dominowały).
Urszula Rogala
Zobacz także
-
Nowy album muzyczny „Msza Różańcowa” od dziś...
Na październik – miesiąc różańcowy – Dominikański Ośrodek Liturgiczny przygotował nową kompozycję, zatytułowaną „Msza Różańcowa”.... więcej
-
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Pomoce liturgiczne
Każdy ceremoniarz doskonale wie, że przygotowanie celebracji wymaga czasu i zaangażowania. Dlatego dziś udostępniamy Wam... więcej
-
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Propozycje śpiewów na...
W wigilię Zesłania Ducha Świętego gromadzimy się w wieczerniku z Maryją i apostołami, żeby czekać... więcej
-
29 lis
Wrocław: Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje na początku Adwentu
Dominikanie we Wrocławiu i Schola OP po raz kolejny organizują… więcej
Tomasz Dekert
Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.