Pieśń Naszych Korzeni

i moje trzy grosze o festiwalu:

Jestem wdzięczna organizatorom wrocławskim, jarosławskim i warszawskim za wysiłek włożony w przygotowania naszego chóru do zaśpiewania mszy, wg kompozycji Guillaume de Machaut, dla Naszej Pani. Wysiłek był potężny. I dla organizatorów, i dla śpiewaków, i naszego nauczyciela – Marcela Peresa.

filmik

Śpiewacy – z całej Polski, a również kilku obcokajowców, wytrwali, pilni i wyśmienici. Pan Peres cierpliwie i ambitnie pochylał się nad naszą śpiewaczą gromadą. Nie zniechęcał, nie gadał zbyt wiele, wciąż podnosił poprzeczkę. Czyli mistrz ufał.

Każde z trzech wykonań mszy [Jarosław • Warszawa • Wrocław] miało inny klimat. Po każdej próbie, po każdym z wykonań stawaliśmy się sobie bliźsi. Coraz lepiej opanowana kolejność nut i coraz więcej znajomości wśród nas.

Jak przypuszczałam przed wyjazdem, tak też stało się – w Jarosławiu gorący czas spotkań i gadek na okrągło. Z tymi, co dzielą tę samą pasję, te same wartości.

Gorąco dziękuję za uwagi, dodawanie odwagi i konieczne do rozwoju pochwały.
Magdzie za materiał instruktażowy!

Kilka pośpiesznych fotek z wrocławkiego kościoła św. Krzyża, bo wcześniej na fotografowanie, nie miałam głowy


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Joanna Jarco

Joanna Jarco na Liturgia.pl

Projektant graficzny, ceramik, śpiewak. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera na wydziale Życie i myśl Jana Pawła II. Wychowała się i mieszka w Podkowie Leśnej. Jest autorką szeregu projektów graficznych stworzonych dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, m.in.: Jezu, śliczny kwiecie, Pieśń o nadziei, Przez Twe święte Zmartwychwstanie, Duszo Chrystusowa.