Edykt dotyczący beatyfikacji Jana Pawła II w Krakowie

Przed wejściem do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich od czwartku, 2 czerwca,wisi edykt dotyczący beatyfikacji Jana Pawła II. Wierni archidiecezji mogą się zapoznawać z jego treścią przez najbliższe dwa miesiące. Dokument został ogłoszony w dwóch językach: po włosku i po polsku. Zachęca do przekazywania pism prywatnych Sługi Bożego Jana Pawła II Trybunałowi zajmującemu się procesem beatyfikacyjnym.

– Wywieszenie tego dokumentu oznacza, że mamy w Krakowie oficjalną informację o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożego Jana Pawła II – powiedział KAI ekonom archidiecezji krakowskiej ks. Marek Głownia. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego i na prośbę kard. Camillo Ruiniego obok drzwi na Franciszkańskiej 3 w Krakowie wywieszono dokument w dwóch językach: po włosku i po polsku.

– W tym tekście najważniejsza jest prośba do wszystkich wiernych, aby kierowali na podany adres wszelkie informacje, które mogą stanowić dowody za lub przeciw sławie i świętości Sługi Bożego Jana Pawła II – podkreśla ks. Głownia. Zwraca także uwagę na apel o przekazywanie Trybunałowi rękopisów Ojca Świętego, np. jego prywatnych listów, notatek, zapisków i wszelkich pism osobistych Jana Pawła II. – Można przesyłać oryginały lub kopie uwierzytelnione przez kanclerza Kurii Metropolitalnej w Krakowie – wyjaśnia ks. Głownia.

Edykt przez dwa miesiące pozostanie wywieszony przed wejściem do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich raz na stronie internetowej archidiecezji. Widnieje pod nim podpis kanclerza krakowskiej kurii ks. Jerzego Dziewońskiego, który w ten sposób potwierdza zgodność dokumentu z oryginałem. Edykt został umieszczony także na bramie Wikariatu Rzymskiego, gdzie odbędzie się diecezjalny proces beatyfikacyjny Jana Pawła II.

inf. KAI

 

Zobacz także