Urlop

Nie będzie mnie dłużej. Zaczynam wakacje. Dziś w nocy wyjeżdżam...

prawdopodobnie dokładnie tu. Prawdopodobnie, bo wielce uprzejmy mnich, który wystosował zaproszenie, nie znał zbyt dobrze alfabetu łacińskiego i napisał nazwę skitu z błędem. Jest równie prawdopodobne, że chodziło o mniejszy z dwóch o tej samej nazwie. Okaże się na miejscu. Najpierw muszę dotrzeć do Salonik, potem do miasteczka o wdzięcznej nazwie Ouranopoli, promem na południe, a następnie jakieś dwa dni drogi pieszo.

Mam nadzieję przez trzy tygodnie modlić się z Gospodarzami i w samotności. Dla tych, którzy nie wiele wiedzą o liturgicznej modlitwie Wschodu, pozostawiam mały player. Nie śpiewają Grecy, tylko Rumuni, ale dla ucha zachodniego różnica jest w zasadzie nierozpoznawalna. Język nie ma tu najmniejszego znaczenia. Chodzi o idiom muzyczny.

Polecam nr 11.


Ancient Church Singing of Byzantine Georgia and Rus by Ensemble Sreteniye

A po powrocie mam nadzieję spotkać Państwa w Jarosławiu na Festiwalu "Pieśń naszych korzeni".


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Tomasz Grabowski OP

Tomasz Grabowski OP na Liturgia.pl

Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.