W swoim ogródku

Po dłuższej przerwie dziś o mojej wspólnocie - Wodzie Życia.

Spotykamy się co wtorek w kościele św. Jakuba przy pl. Narutowicza w Warszawie – o godz. 20.00.

Jak na stacjonarną wspólnotę jest nas dużo, 320 – 350 osób.

A kiedy raz do roku staramy się spotkać też z tymi, którzy kiedyś należeli do „Wody”, to już robi się bardzo ciasno.

13 lat temu Kardynał Józef Glemp (ówczesny metropolita warszawski) skierował do parafii Ks. Romana Trzcińskiego, aby w rejonie, gdzie mieszka ponad trzy tysiące studentów założył duszpasterstwo akademickie. Z małej początkowo gromadki działa obecnie ok 80 grupek. W tym czasie byliśmy na ponad 200 ślubach wspólnotowych, wymodliliśmy 7 księży, 12 kleryków i niezliczoną liczbę sióstr zakonnych. 

Nasze hasło to: 

Przyjdź i przyprowadź kogoś jeszcze!

W czasie ewangelizacji Warszawy będziemy koncertować się na dotarciu do środowisk akademickich: na Wyższe Uczelnie, do akademików, klubów, pubów tam gdzie się spotykają studenci.

 

Zdjęcia aut. Roberta Rajnera i ze strony www.wodazycia.pl

120120120120120120


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marzena Mikosz

Marzena Mikosz na Liturgia.pl

Archeolog. Członek Stowarzyszenia Naukowego Archeologów w Polsce. Podczas studiów zajmowała się promocją archeologii przez organizowanie pokazów archeologii eksperymentalnej i rekonstrukcji wydarzeń historycznych. Jak do tej pory najmłodszy pomysłodawca i organizator wystawy w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Po studiach pracowała w agencjach marketingowych, gdzie zajmowała się promocją polskiej kultury w kraju i za granicą, była producentem koncertów, festiwali, imprez objazdowych i kampanii marketingowych, główni muzycznych. Od trzech lat zajmuje się promocją Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni” w Jarosławiu. Należy do wspólnoty...