„Alle psallite!” – druga z płyt Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego 29 lutego 2016 Zgodnie z zapowiedziami, na przełomie lutego i marca, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny wydała dwupłytowy album „Alle psallite!” z utworami liturgicznymi na Wielki Post i Wielkanoc. Grudniowy sukces płyty „Maranatha” można traktować jako zapowiedź doskonałego, ponad półtoragodzinnego materiału na okres paschalny.
Polskie propria – IV niedziela Wielkiego Postu roku C 26 lutego 2016 Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję Introitów i Alleluia na wszystkie niedziele i święta Roku Liturgicznego z rękopisu Einsiedeln 121 (z lat 960-970) do notacji kwadratowej, w podwójnej wersji językowej – łacińskiej i polskiej.
Kraków: Symbolika świątyni w praktyce – zwiedzanie 26 lutego 2016 W najbliższą sobotę, 5 marca 2016, odbędzie się dodatkowe spotkanie w ramach cyklu „Symbolika świątyni chrześcijańskiej”, który obejmował dziewięć wykładów br. Piotra Olesia o teologii architektury sakralnej, wygłoszonych w Klubie Inteligencji Katolickiej.
Jutro Niedziela: III niedziela Wielkiego Postu roku C 26 lutego 2016 Nawracać się to codziennie, małymi krokami iść za Bogiem. Każdego dnia pojawia się nowa szansa i należy być bardzo uważnym, by jej nie przegapić. Mojżesz zobaczył swoją i wykorzystał: „Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku”. Dzięki temu poznał Pana. Sam Bóg przedstawił mu się po Imieniu (pierwsze czytanie).
O pożytku z liturgicznej różnorodności 25 lutego 2016 Dzięki celebrowaniu w obu formach rytu rzymskiego mogę dwa razy w roku obchodzić imieniny. Dzisiaj w kalendarzu sprzed reformy przypada święto Macieja Apostoła, w związku z czym wczoraj otrzymałem życzenia imieninowe od znajomych z lubelskiego środowiska tradycyjnego.
Kraków: Rekolekcje wielkopostne z rytem dominikańskim 24 lutego 2016 Rekolekcje wielkopostne pod tytułem „Trójca Święta – bliska Tajemnica”, w dniach 9-11 marca 2016 wygłosi w Krakowie o. Wojciech Gołaski, dominikanin z Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej.
Polskie propria – III niedziela Wielkiego Postu roku C 23 lutego 2016 Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję Introitów i Alleluia na wszystkie niedziele i święta Roku Liturgicznego z rękopisu Einsiedeln 121 (z lat 960-970) do notacji kwadratowej, w podwójnej wersji językowej – łacińskiej i polskiej.
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny nagrała Kantyczki o Najśw. Maryi Pannie 22 lutego 2016 W dniach 19-22 lutego Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny nagrywała nową płytę. Po wakacyjnej sesji nagraniowej, której owocem są płyty „Maranatha” (wydana w grudniu) i „Alle psallite!” (ukaże się w lutym), przyszedł czas na planowane nagranie Kantyczek o Najświętszej Maryi Pannie.
Zawichost: Rekolekcje o Triduum Paschalnym z ks. Krzysztofem Porosłą 20 lutego 2016 Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście koło Sandomierza organizuje rekolekcje „Tajemnica Baranka”, przygotowujące do Triduum Paschalnego, które w dniach 20-23 marca 2016 r. (Niedziela Palmowa – Wielka Środa) poprowadzi ks. Krzysztof Porosło.
Jutro Niedziela: II niedziela Wielkiego Postu roku C 19 lutego 2016 Przedmiotem umowy Pana Boga z Abrahamem jest: kraj na własność. Czas trwania umowy: na wieki. Warunki bardzo klarowne: do realizacji umowy potrzebna jest wiara i wierność Panu Bogu. Niewierność ściągnie śmierć, jak w przypadku martwych zwierząt ofiarnych (pierwsze czytanie).
Gdańsk: W maju warsztaty śpiewu liturgicznego „Muzyka Duszy” 16 lutego 2016 W dniach od 26.05 (Boże Ciało) do 29.05.2016 (niedziela) w Gdańsku odbędą się Warsztaty Śpiewu Liturgicznego „Muzyka Duszy”, które poprowadzą znani muzycy: Katarzyna Młynarska, s. Karen Trafankowska CFSN, Wiktoria Batarowska, Dawid Kusz OP, Borys Somerschaf oraz Jakub Tomalak.
Jutro Niedziela: I niedziela Wielkiego Postu roku C 15 lutego 2016 Mały podręcznik walki duchowej: jak Jezus odpowiada na kuszenie diabła? Po pierwsze nie daje się wciągnąć w dialog. Jego odpowiedzi są krótkie, kategoryczne, nie mają nic z pogawędki, którą w raju ucięli sobie ze Złym pierwsi rodzice.