Kraków: Mediaeval Trio w bazylice oo. Dominikanów 17 stycznia 2013 Angielskie kolędy średniowieczne, norweskie, niemieckie i ukraińskie melodie tradycyjne oraz włoskie laudy zabrzmią 30 stycznia (środa), o godzinie 20:30, w Bazylice Trójcy Świętej Krakowie.
Przywoływanie pamięci 17 stycznia 2013 Chrześcijaństwo jest religią pamięci. Pamięć leżała u podstaw doświadczenia religijnego bohaterów Biblii, zarówno Starego jak i Nowego Testamentu. Pamięć jest nieustannie obecna w życiu Kościoła — przez wszystkie wieki aż do dnia dzisiejszego. Na pamięci również opiera się wiara każdego chrześcijanina.
Poznań: Warsztaty muzyczno-liturgiczne u dominikanów 17 stycznia 2013 W dniach 1–3 marca 2013 przy klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu odbędą się warsztaty muzyczno–liturgiczne pt. „Msza Święta: dla nas czy z nami?”.
Prefacja o Chrzcie Pańskim 16 stycznia 2013 Zaległe notatki nt. pochodzenia Prefacji o Chrzcie Pańskim w Mszale Pawła VI.
Osierocone Shire i mysie harce 16 stycznia 2013 Ojciec przeor był bezwzględny i pozbawił nas ojca, używając do tego tabelki z dyżurami spowiedzi. Sierotki my przez godzinę śpiewaliśmy sami, co prawda nie pod kapliczką na rozdrożu, ale powrót taty mimo tego też miał miejsce (a, taka tam postmodernistyczna tfurcza dekonstrukcja klasyka). Przy okazji powrotu okazało się, że padre posiada habit. Naprawdę!
III tom serii „Kolędy Podkarpacia” 16 stycznia 2013 W okresie świąt Bożego Narodzenia ukazał się III tom serii „Kolędy Podkarpacia” autorstwa Bartosza Gałązki. Książka zawiera około siedmiuset melodii kolędowych z terenów pogranicza polsko–ukraińskiego.
Trwają zapisy na Szkołę Zimową Tertio Millennio 16 stycznia 2013 Szkoły Zimowe to rodzaj unikalnego seminarium wyjazdowego, organizowanego corocznie przez Instytut Tertio Millennio dla studentów i doktorantów z całego kraju. Wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje pozwalają na aktywną naukę oraz konfrontację swoich poglądów.
Kto bardziej kocha Kościół? 15 stycznia 2013 Na pamiątkę dla Leonki - Powtórka wpisu, który stał się nieco nieaktualny (Brat Horhe występuje tu jako Brat Porche, no i jest tu legendarny Padre Jagular) o tym jak Bartolucci i Jakób kłócą się o to, kto bardziej kocha Kościół i co z tego wynikło
Teologia dziecięca – odsłona XXVII 15 stycznia 2013 Tym razem nieco inferno-demonologii jako efekt uboczny szkółki niedzielnej.
Kościół jako prasakrament 14 stycznia 2013 W języku polskim (ale też słowackim i czeskim) słowo „kościół” nie niesie etymologicznie żadnej treści teologicznej, z niczym religijnym się nie kojarzy. Pochodzi prawdopodobnie od słowa castellum (kasztel), czyli zamek. W językach czeskim i słowackim jest to nawet bardziej widoczne, mamy tam bowiem terminy kostel i kostol.
Kłopot z Kościołem (wywiad z bp. Rysiem) 14 stycznia 2013 Księże Biskupie, mamy wielu znajomych, dodajmy wierzących znajomych, którzy chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty, ale jednocześnie mają problemy z utożsamieniem się z Kościołem. Dlaczego tak jest?