Toruń: Targi „Kościoły – Wyposażenie, Usługi, Sztuka, Dewocjonalia” 12 października 2007 We czwartek, 11 października zainaugurowano w Toruniu IV edycję targów „Kościoły - Wyposażenie, Usługi, Sztuka, Dewocjonalia“. W sumie prezentuje się na nich kilkudziesięciu wystawców sztuki sakralnej, wydawców oraz twórców wyposażenia liturgicznego. Targi zakończą się 13 października.
Rzeszów: sympozjum o historii sztuki sakralnej 10 października 2007 O historii sztuki sakralnej na Rzeszowszczyźnie i wpływie budownictwa sakralnego na rozwój regionu dyskutowali w Rzeszowie historycy i architekci z całej Polski. Zorganizowane na Uniwersytecie Rzeszowskim sympozjum "Sztuka sakralna XIX i XX wieku - metodologia i perspektywy" zgromadziło znawców sztuki sakralnej z całej Polski.
Watykan: karty wstępu na Msze przy grobie Jana Pawła II 10 października 2007 Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w Mszy św. o kanonizację Jana Pawła II, odprawianej w każdy czwartek o godz. 7.15 w podziemiach bazyliki św. Piotra, od 1 października muszą posiadać karty wstępu. Ze względu na niewielką przestrzeń w Grotach Watykańskich liczbę uczestników liturgii ograniczono do 80.
Jan Andrzej Kłoczowski OP o modlitwie świętego Dominika 5 października 2007 Po wakacyjnej przerwie serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego "Dziewięciu sposobom modlitwy świętego Dominika". W czwartek 11 X o godzinie 18.00, w klasztorze mniszek dominikańskich 'na Gródku" konferencję poświęconą siódmemu sposobowi modlitwy wygłosi o. Jan Andrzej Kłoczowski OP.
Apostołka Bożego Miłosierdzia 4 października 2007 „A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz.” (Łk 11,23) Pewne zdziwienie mogą budzić słowa, jakie Kościół daje nam we wspomnienie św. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Widzimy Jezusa zagniewanego, grożącego ludziom zesłaniem wiecznej kary. Wielu z nas może pomyśleć, że nie da się tego pogodzić z obrazem Miłosiernego...
Kaplica obrządku wschodniego w Łagiewnikach 3 października 2007 24 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach odbyło się poświęcenie kaplicy wschodnich obrządków chrześcijańskich, dedykowanej polsko-ukraińskiemu pojednaniu. Jest to jedna z czterech kaplic narodowych (węgierskiej, słowackiej, włoskiej oraz właśnie ukraińskiej) planowanych w podziemiach Sanktuarium. Kaplica ukraińska ma dwa wezwania: św. Andrzeja Apostoła...
Symbolizm poszczególnych części świątyni wschodniej oraz szat i naczyń liturgicznych 3 października 2007 W artykule tym zamierzam przedstawić, na podstawie przytoczonych dzieł, symbolizm poszczególnych części cerkwi, oraz szat i naczyń liturgicznych. Zanim jednak przejdę do osnowy tematu, uważam za wskazane jest wyjaśnić pojęcie symbolu, które nam posłuży w zrozumieniu poszczególnych rzeczy.
Koncert charytatywny zespołu „Perfugium” w Krakowie 3 października 2007 W najbliższą sobotę 6 października o godz. 20.30 w krakowskiej bazylice oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej odbędzie się koncert Zespołu Liturgicznej Muzyki Dawnej i Tradycyjnej „Perfigium”. Koncert odbędzie się w ramach międzynarodowej inicjatywy „Voices for Hospices”.
Ks. Guido Marini nowym ceremoniarzem papieskim 2 października 2007 Arcybiskup Piero Marini opuścił po dwudziestu latach stanowisko mistrza papieskich ceremonii liturgicznych. Został on powołany przez Ojca Świętego Benedykta XVI na przewodniczącego Papieskiego Komitetu Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, którym był do tego czasu słowacki kardynał kurialny Jozef Tomko (obecnie 83 lata).
Watykan: Abp Mokrzycki celebrował Mszę dziękczynną za konsekrację 2 października 2007 Benedykt XVI przyjął abp. Mieczysława Mokrzyckiego wraz z bliskimi, którzy przybyli na jego wczorajsze święcenia. 30 września rano lwowski arcybiskup koadiutor Kościoła rzymskokatolickiego sprawował po polsku Mszę św. dziękczynną za dar swej konsekracji.
Białystok: Pracownia ikonopisania otwarta dla zwiedzających 2 października 2007 Pracownię ikonopisania można zwiedzać w Białymstoku. Odwiedzający ją dowiedzą się czym jest ikona i w jaki sposób powstaje. Niedawno powstała specjalna strona internetowa promująca jedyną taką pracownię w Polsce.