Człowiek sukcesu 24 lipca 2006 Święty Jakub, zwany Starszym prawdopodobnie ze względu na to, że jako pierwszy z dwóch apostołów o tym imieniu dołączył do ich grona – to postać, której życie zawiera w sobie sekret dojrzewania w pojmowaniu pierwszeństwa. To on, jako pierwszy apostoł, przelał krew za Chrystusa: został w 44 r. ścięty mieczem z rozkazu Heroda I Agrypy, wnuka Heroda I Wielkiego....
Kult świętego Jakuba Starszego 24 lipca 2006 W średniowiecznej Europie, po Rzymie i Ziemi Świętej, zaszczytne trzecie miejsce wśród najczęściej nawiedzanych sanktuariów zajmowało Santiago de Compostella. Kult św. Jakuba Starszego wiąże się z otoczką na wpół legendarnych przekazów dotyczących postaci apostoła.
Zapraszamy na warsztaty liturgiczno-muzyczne w Krakowie 21 lipca 2006 Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje warsztaty liturgiczno-muzyczne, które kierowane są do animatorów życia muzycznego w kościołach, parafiach: prowadzących schole, małe chóry parafialne, kantorów.
Rozpoczął się kongres adoracji eucharystycznej we Francji 19 lipca 2006 W Paray-le-Monial rozpoczął się we wtorek czterodniowy kongres adoracji eucharystycznej, organizowany przez charyzmatyczną Wspólnotę Emanuel. Tysiąc uczestników spotkania wysłucha świadectw, weźmie udział w konferencjach, warsztatach i adoracjach Najświętszego Sakramentu. Przyświecają im słowa Jana Pawła II: "Poprzez adorację chrześcijanin w sposób tajemniczy przyczynia...
Tańce afrykańskie i muzyka góralska na święceniach kapłańskich w Polsce 19 lipca 2006 Tańce afrykańskie i muzyka góralska towarzyszyły święceniom kapłańskim o. Mariusza Bartuzi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, zwanych ojcami białymi. Uroczystość odbyła się 15 lipca w Miętustwie k. Nowego Targu. Mszy przewodniczył bp Józef Guzdek z Krakowa. Zaś 16 lipca neoprezbiter odprawił mszę prymicyjną dla górali z rodzinnej miejscowości.
Odkrywanie tajemnicy Eucharystii 19 lipca 2006 Niemal dwa miesiące temu Ojciec Święty odwiedził nas na polskiej ziemi. Mam jeszcze przed oczyma setki tysięcy młodzieży podczas sobotniego spotkania i milion osób podczas niedzielnej Eucharystii. To niesamowite przeżycie. Już po raz drugi dane mi było patrzeć na tę zgromadzoną rzeszę wiernych, która przyszła aby modlić się razem z Piotrem.
Skarb mało znany 17 lipca 2006 Tytuł „Skarb mało znany” dobrze oddaje zapowiadaną treść odczytu, będzie w nim bowiem mowa o zabytkowych tkaninach przechowywanych w kościołach diecezjalnych i klasztornych Krakowa. Znajdujące się tam zasoby tekstyliów zostały częściowo wprowadzone do literatury fachowej przez opublikowane już woluminy czwartego tomu Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce, poświęcone...
Pierwszy raz po pożarze zabrzmiał carillon kościoła św. Katarzyny 17 lipca 2006 Carillon w kościele św. Katarzyny zabrzmiał po raz pierwszy po pożarze, który 22 maja strawił doszczętnie dach świątyni, nadwyrężył sklepienia, wieżę i mechanizm wprawiający w ruch dzwony. W Gdańsku rozpoczął się Światowy Kongres Carillonowy.
Święto Apostołów Piotra i Pawła w polskich parafiach prawosławnych 17 lipca 2006 12 lipca kaliska parafia prawosławna obchodziła uroczyście dzień pamięci swych patronów - apostołów Piotra i Pawła. Uroczystości rozpoczęły się jeszcze w przeddzień wieczorem od nabożeństwa całonocnego czuwania, które sprawował ks. Rościsław Kozłowski w asyście ks. Eugeniusza Kosakowskiego i ks. Jarosława Antosiuka.
Czy nastąpi ugoda Watykanu z Bractwem Świętego Piusa X ? 17 lipca 2006 Włoski dziennik Il Giornale donosi, że coraz bliższe jest zawarcie porozumienia między Watykanem a Bractwem Świętego Piusa X, założonym przez francuskiego arcybiskupa Marcela Lefebvre'a. Według gazety Stolica Apostolska oczekuje obecnie odpowiedzi tradycjonalistów na przedłożone im propozycje.